понедельник, 30 марта 2015 г.

Вплив інтернету на мозок людини



Вплив інтернету на мозок людини
mozg

     Ніщо більше так не шокує людей, як стаття про вплив інтернету на наш мозок. Дослідження показали, що наші розумові процеси пристосовуються до постійного потоку інформації. Google впливає на нашу здатність запам’ятовувати речі. Щоб спілкуватися з друзями, ми використовуємо смартфони, і навряд чи ми коли-небудь від них відмовимося. Всесвітня павутина формує наш розум, хочемо ми цього чи ні. Але що якщо це все нісенітниця?
   Вчені та філософи починають придивлятися до сприйманих кордонів нашого фізичного Я і зовнішнього світу. Багато з них помітили, що створені нами кордони, не настільки помітні, як ми думали.
   Нейробіолог В.С Рамачандран пропагує теорію гнучкості людського тіла. Більше десяти років він досліджував людей з так званим «фантомом кінцівки». Його пацієнти, що втратили одну чи більше кінцівок продовжують відчувати в тому місці рух і біль. Цей феномен доводить те, що наш мозок здатний обдурити нашу свідомість, нібито ми фізично пов’язані з «зовнішнім» об’єктом.
    Але що якщо це не обман? Енді Кларк, професор філософії в Единбурзькому університеті в Шотландії, каже, що існує більш глибока причина явища «фантома кінцівки». У своїй книзі під назвою «Природжені кіборги» Кларк стверджує, що наш мозок цілком залежить від кореляції з навколишнім середовищем з метою створення довільного кордону між нашим тілом і зовнішнім світом.
   Подумайте, скількома інструментами ви користуєтеся щодня, навіть не помічаючи цього. Ви їздите на роботу на машині (або на велосипеді … принцип один і той же). Ви користуєтеся GPS навігатором, мобільним телефоном, iPod-ом та іншими пристроями з таким умінням, що, згідно з принципом Рамачандран, вони можуть також бути частиною вас самих.
   Страшно? Зовсім ні. Ми століттями користувалися різними інструментами – цим ми і відрізняємося від менш розумних видів. Ми не тільки ними користувалися, ми на них покладалися. У своїй книзі Кларк приводить в приклад годинник. Сьогодні життя людини в корені відрізняється від життя в минулому – до того як ми навчилися точно визначати час. До появи годин люди визначали час тільки за сонцем, або за дзенькотом церковних дзвонів, які сповіщають про те, що настав полудень. Або взяти ручку і папір. Ці предмети змінили наше життя, і знайдуться небагато, хто скаже, що вони змінили його на гірше.
    Кожен раз, коли відбувалися великі зміни в нашому повсякденному житті, вони піддавалися і великий критиці. Коли винайшли друкарський верстат, а письмові документи вже не належали церкві, люди почали боятися того, як вплине така величезна кількість доступної інформації на їхнє життя. І вони мали рацію, оскільки такі великі зміни призводять до революцій (в даному випадку революційне перетворення в поліграфії). Широке користування інтернетом у нашому тисячолітті обіцяє те ж саме. Він змінив наш погляд на світ, наше повсякденне життя і виразно призвів до свого роду революцій.
    Ми всі хочемо вірити, що, будучи людьми, ми управляємо приладами, а не вони нами. Але Кларк доведе протилежне, і їхній контроль над нами – це на краще. Але як ми можемо стверджувати, що мозок – це все що нам потрібно, щоб ми були «реальними Я», коли у нас є такі технології, в які вкладено стільки інформації і праці? Можливо ми жодним чином не втрачаємо нашу особистість, а навпаки, створюємо досконалу людину. Швидше за все ми повинні вважати інтернет, мобільні телефони і жорсткі диски важливою частиною нас самих – вкрай розумною частиною, яка може розповісти анекдот в 140 знаків або менше.
   «Нам потрібно зрозуміти, що розум і особистість можуть існувати і поза біологічним тілом». Кларк пише: «Наше відчуття власного Я, місце в житті і потенціал – все це гнучкі конструкції, готові розтягнутися, змінитися або стиснутися в дивно короткі терміни». Спочатку ми можемо опиратися факту, що інтернет змінює наш мозок, але цього, швидше за все, не уникнути.
    Але ми поки що тільки на порозі ери інтернету, і непогано було б інколи робити відпочинок у славську. Сьогодні, маючи таку дивовижну можливість користуватися інтернетом, важко уявити, як жилося в ті часи, коли доступ до нього був обмежений. Так само як перетворення спричинило за собою початок епохи Просвітництва, просвітництво, в свою чергу, викликало наукову революцію, – історія повторюється. Зараз ми можемо все заперечувати, але незалежно від того, як сильно ми будемо цьому протистояти, між інтернетом і нашим розумом з’явиться все більш тісний зв’язок. І це не так уже й погано.

Позитивні і негативні сторони Інтернету


  Позитивні і негативні сторони Інтернету

Наши компьютерные столы - Форум
      У теперішній час Інтернет - це невід'ємна частина нашого життя. Зараз у ньому працюють більш ніж 300 мільйонів людей.
Інтернет має як позитивні, так і негативні сторони.
     Одною з позитивних сторін Інтернету є те, що Інтернет є самою великою бібліотекою у світі. Ти можеш знайти тут реферати і інформацію на будь-які теми, починаючи з погоди і останніх новин і закінчуючи науковими роботами і найважливішими відкриттями. Другою позитивною стороною Інтернету є чат. Я вважаю, що це досить гарний спосіб спілкування, бо ти одночасно можеш спілкуватися з багатьма людьми, знайомитися та дізнаватися багато цікавого. Також я вважаю, що дуже зручною і корисною, особливо для зайнятих і ділових людей, є Інтернет-пошта. Вона дозволяє нам пересилати і отримувати листи з різних кінців світу за лічені секунди, тоді як звичайною поштою це може зайняти тиждень або навіть більше. До того ж вона майже безкоштовна і не потребує багато часу. Ще однією позитивною стороною Інтернету є реклама і магазини. Тут ти можеш знайти будь-яку продукцію, що тебе цікавить, подивитися ціну, магазини, де продається цей товар та іншу інформацію, і за бажанням придбати.
    Однією з негативних рис Інтернету є віруси. Ти можеш занести вірус до свого комп'ютера, відкривши повідомлення, яке містить вірус, або просто скачавши текстовий файл. Тому потрібно встановлювати антивірусні системи або просто бути обережним з листами. Іншою негативною стороною Інтернету є віртуальні ігри. Взагалі комп'ютеризація приховує в собі певну небезпеку при неправильному та неграмотному користуванні. Тому існує загроза, що у віртуальній реальності людина може втратити орієнтири в світі, перестати розуміти, що реально, а що ілюзорно. В наш час ще не говориться про це в широкому масштабі, оскільки віртуальна реальність ще не набула такого поширення, однак вченими світу вже проводяться дослідження змін особистості під впливом інформаційних технологій.
     Що стосується цензури в Інтернеті, то я вважаю, що вона звичайно потрібна. Зараз можна знайти сайти, де б зберігалася інформація про те, як, наприклад, зробити бомбу з підручних матеріалів або як підняти паніку у натовпі людей та таке інше. Звичайно таку інформацію потрібно знищувати. Теж саме стосується і текстових документів з неформативною лексикою. На жаль на сучасному етапі цензура в Інтернеті не дуже розвинута, і я вважаю, що вона ніколи не буде достатньо розвинута, бо прослідкувати такі документи дуже важко і постійно з'являються нові, але все ж таки мають існувати такі люди і спеціальні служби, які цим займаються.
    Для мене Інтернет має теж не маленьке значення. Я нерідко користуюся ним для написання рефератів та повідомлень. Також я дізнаюся про погоду на декілька днів, якщо кудись від'їжджаю. Ще я часто використовую Інтернет-пошту та чати.
    Таким чином можна сказати, що Інтернет є важливою і невід'ємною частиною сучасного світу і ми вже не можемо уявити своє життя без нього.
Блог Михаила Фёдорова Продвижение блога Как раскрутить блог Продвижение сайтов Все о СЕО

Роль Інтернету в житті людини

Учні колочавської школи вчитимуться через Інтернет MUKACHEVO.NET


     На сьогодні Інтернет відіграє важливу роль в житті сучасної людини. Глобальна мережа Інтернет – це необмежений ресурс, який може бути використаний як для навчання, так і для відпочинку та спілкування з друзями. Але вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний та розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей.
     Життя сучасних людей в еру інформаційного суспільства просто не можна уявити без Інтернету. Зараз – це частинка нашого повсякденного життя. Інтернет є досить багатогранним, це одночасно і середовище для спілкування, розваг та навчання. За допомогою Інтернету стало можливим робити покупки та оплачувати послуги. Для багатьох людей – це спосіб заробітку. Проте найбільшою цінністю мережі є сама інформація. Цікавим є те, що вона дуже різноманітна. Великою перевагою Інтернету можна назвати її всеохопність, тобто обєднання і людей, і ресурсів. На сьогодні Інтернет є доступним кожному.
    Щодо звязку Інтернету з освітнім процесом, слід сказати, що він є достатньо тісним. Оскільки інформація, яка необхідна людині, що навчається, може міститись не тільки у підручниках, збірниках, журналах, а й у електронному вигляді в мережі. Сьогодні різноманітність навчальних джерел є надзвичайно великою. Також необхідно зазначити можливість дистанційного навчання, що тепер є розпоширеним явищем. Цей процес заощаджує велику кількість часу.
    Отже, підводячи підсумки мого есе можна сказати, що таке досягнення людства як мережа Інтернет робить наше життя легшим та зручним. Не дарма її називають мережею мереж.